Prípravy na jarnú časť Fortuna ligy sú už v plnom prúde, no finálna zostava tímu podľa všetkého ešte nie je definitívna. Tím Martina Ševelu totiž aktívne zvažuje možnosť pribrať do tímu Maročana Mohammeda Rharsalla Khadfiho. Tím už o jedného hráča obohatený je. Len nedávno s ním podpísal zmluvu Slovinec Kenan Bajrič.

Posilniť stopérsky post bolo kľúčové

Bratislavský futbalový klub už oficiálne potvrdil, že Bajrič, ktorý predtým hral za NK Olimpija Ľubľana, je ich novou tvárou. Podľa viceprezidenta Slovanu, Ivana Kmotríka ml., má tento dvadsaťtriročný hráč doplniť zostavu vo funkcii stopéra. Podľa Kmotríka bolo hlavným cieľom počas zimných prestupov práve posilnenie postu stopéra, nakoľko na jeseň tím inkasoval priveľa gólov. Aj kurzy stávkových kancelárií naznačovali, že tím potrebuje nevyhnutnú posilu do defenzívy. Hráč sa vo svojom predchádzajúcom klube aktívne pričinil o najnižší počet inkasovaných gólov v celej lige Slovinska, ktorých bolo len 8. V jesennej časti súťaže tiež odohral všetkých 18 ligových zápasov.

Klub za Bajriča zaplatil 600-tisíc

Kmotrík uviedol, že potom, čo sa s vedením slovinského tímu dohodli na podmienkach Bajričovho prestupu, bola v krátkom čase podpísaná zmluva. Kenan sa Slovanu zaviazal na 4,5 roka. Bajriča považuje za talentovaného hráča, ktorý je rýchly a má vhodnú stavbu tela. Dodáva tiež, že dohoda o jeho prestupe bola veľmi vyčerpávajúca. Ľubľana mala mať veľké požiadavky. Kenanov prestup mal stáť až 600-tisíc eur. Viceprezident Slovanu však verí, že táto investícia sa tímu vyplatí a slovinský hráč bude u „belasých“ rýchlo rozvíjať svoj potenciál. Vďaka kvalitnej hre v Slovane by sa dokonca mohol dostať do reprezentácie Slovinska.

Slovan si vybral z viacerých možností

Bajrič sa narodil v Ľubľane. Jeho prvé futbalové kroky viedli do miestneho klubu Interblock. Do NK Olimpija Ľubľana prišiel v roku 2011, kde sa postupne vypracoval na hráča základnej zostavy. Celkovo v nej štartoval 128-krát. V rámci týchto stretnutí sa mu podarilo streliť 6 gólov. Slovinsko reprezentoval aj v kategórii do 21 rokov, a to celkovo jedenásťkrát. Do seniorskej reprezentácie sa plánuje prebojovať tiež.

Mladý Slovinec sa nechal počuť, že počas zimného prestupového obdobia dostal viacero ponúk na prestup. V Slovinsku však hrával o najvyššie priečky, v čom sa jeho ambície stretávajú práve s bratislavským klubom. Dodáva, že ho oslovila aj celková vízia klubu a plánovaná výstavba nového štadióna. Svoje vyjadrenie uzatvára tým, že na spoluprácu sa teší a váži si prejavenú dôveru, za ktorú sa pokúsi odvďačiť kvalitnými výkonmi nielen vedeniu klubu, ale aj fanúšikom klubu „belasých“.

Send this to friend