SEWA a.s. Bratislava likvidácia elektroodpadu, zber elektroodpadu

Zavadzajú vám vo firme spotrebiče? Zbavte sa ich zákonne a jednoducho

Zákon o odpadoch ukladá v súvislosti s elektroodpadom a elektrozariadeniami určite povinnosti nielen výrobcom a distribútorom, ale aj samotným držiteľom elektroodpadu. Povinnosti držiteľov sa však líšia podľa toho, či ide o domácnosť alebo firmy.

V prípade, že ide o domácnosť, držiteľ elektroodpadu je povinný odovzdať ho distribútorovi na spätný zber, na miesto, ktoré určila obec alebo na zberné miesto či osobe, ktorá je oprávnená na zber elektroodpadu. Bratislava i iné mestá sa však pasujú aj s odpadom od väčších či menších firiem. Aké povinnosti má teda v súvislosti s elektroodpadom právnická osoba?

Pokuta sa nevyplatí

Či už ste menšia alebo obrovská firma, v sklade sa veľmi ľahko dokážu nakopiť nefunkčné počítače, tlačiarne či akékoľvek iné spotrebiče. Hoci by bolo najjednoduchšie hodiť ich do prvej popolnice, životné prostredie a zákon to vidí úplne inak. Jeho porušenie by vás prinútilo siahnuť aj hlboko do peňaženky. Zákon totiž jasne stanovuje, že za porušenie povinnosti držiteľa elektroodpadu iného ako z domácnosti hrozí právnickej osobe pokuta od 1 200 EUR do 120 000 EUR.

SEWA sa postará

O vyradenú IT techniku, staré elektrospotrebiče či použité batérie a akumulátory sa postará organizácia zodpovednosti výrobcov SEWA, ktorá ponúka vysoko kvalitné a efektívne riešenia recyklačných služieb. Tie sú benefitom pre výrobcov i spotrebiteľov, pričom z toho ťaží celá spoločnosť i životné prostredie.

Množstvo elektroodpadu, ktoré chcete odovzdať, nie je ničím limitované. Táto služba je iba pre právnické osoby. Elektroodpad z domácností si môžu fyzické osoby odviezť na zberný dvor alebo pri kúpe nového odovzdať v predajni. Nemusíte spraviť nič, iba to nahlásiť a SEWA sa postará o zber elektroodpadu. Bratislava však nie je jediným miestom, elektroodpad odvezú z každého mesta v rámci celého Slovenska priamo z priestorov vašej firmy. Zároveň získate potvrdenie o ekologickej likvidácii elektroodpadu a o splnení zákonných podmienok zberu a recyklácie elektroodpadu či potvrdenie pre potreby účtovníctva.

 

Foto: Bigstockphoto

Podobné články

Facebook aktivity
Google+ aktivity
Twitter aktivity
iFakturacia.sk

icon_unpaidTeraz môžete vytvárať už aj ZADARMO všetky potrebné doklady k svojmu biznisu.

Prejsť na projekt

NevyplatenaFaktura.sk

icon_unpaidMáte neplatiacich klientov? Pridajte ich ZDARMA do systému UNPAID.SUPPORT.

Prejsť na projekt