sport1

Stretnutie Slovana a Myjavy plné nervozity

Sobotňajšie stretnutie medzi tretím a šiestym tímom tabuľky, Slovanom Bratislava a Spartakom Myjava, si pre sledujúcich divákov pripravilo mnoho zaujímavostí. Pre domácu Myjavy bol zápas jubilejný z dôvodu odchodu ich dlhodobého tímového kapitána, avšak ku koncu zápasu neostalo iba pri futbale a futbalisti sa museli potýkať s inými emóciami – hnevom.

sport1

Samotnému zápasu predchádzalo spomínané lúčenie sa Martina Černáčka s tímom. To domácich hádam motivovalo naskočiť do zápasu s vervou, keďže hneď od úvodu prvého polčasu začali na bránku Slovana aktívne útočiť. Do prvej vážnejšej situácie sa kopaničiari dostali už v štvrtej minúte – hlavička Pavlíka minula cieľ – avšak z gólu sa mohla domáca striedačka radovať až o minútu neskôr po presnom zakončení Pekára. Myjava viedla 1:0. Bratislave nechýbalo veľa a mohla takmer obratom vyrovnať. Našťastie pre Myjavu sa ale lopta nedostala ďalej ako na bránkovú čiaru, odkiaľ ju stihli domáci vykopnúť preč. Úvodné rýchlo tempo sa s blížiacim sa polčasom pomaly uskladňovalo. Hostia aj domáci sa neraz dostali do sľubných príležitostí, avšak brankári na oboch stranách už ostali neprekonaní.

Druhý polčas so sebou priniesol zmenu skóre. Čo sa dvanásť minút po odpískaní rozhodcu najprv nepodarilo dokončiť Soumahovi, to sa k úspešnejšiemu koncu dostavilo po doklepe Oršulu. Bratislava vyrovnala skóre a hralo sa odznova. Od 57. do 90. minúty sa potom ešte oba tímy skúšali presadiť, ale skóre sa už v riadnom hracom čase nezmenilo.

Najväčšie emócie sa paradoxne dostavili v nadstavení. Na strane Slovana sa o druhú žltú kartu postaral Savičevic – ten si po ceste z ihriska stihol kopnúť do reklamného baneru – a onedlho na to sa po postrčení hráča Myjavy zvrhla kolektívna šarvátka, ktorú museli roztrhávať až členovia tímu na striedačke. Červené karty za nervy si tak v poslednej minúte vyslúžili Kukoľ a Scheta.

Kapitán Myjavy si v svojom poslednom zápase kariéry predstavoval asi trochu iný koniec. Domáci sa chceli na jeho počesť posnažiť a skončiť víťazne, no nakoniec sa museli uspokojiť iba so ziskom jediného bodu.

Slovan Bratislava po zápase so Spartakom stále kraľuje na treťom mieste a jeho hráči sa môžu pomaly pripraviť na Vianoce a zimnú prestávku. Stávky na výsledky superligy budú musieť počkať do polovice februára, kedy sa Bratislava predstaví v druhej časti sezóny na (hádam nezamrznutom) trávniku Prešova. Podarí sa jej ešte dotiahnuť vysoké vedenie Žiliny?